6 powodów, dlaczego nie powinieneś udawać szczęścia

Kłamstwo nigdy nie jest dobre. Jednak mogą się zdarzyć sytuacje, w których będziesz musiał udawać, że wszystko ok. Może to być spowodowane tym, że chcesz uniknąć skrzywdzenia kogoś, jest to część Twojej pracy lub chcesz dopasować się do nowego środowiska. Cokolwiek by to nie było, po prostu upewnij się, że nie oszukujesz siebie i nie myślisz, że jesteś szczęśliwy, podczas gdy tak naprawdę nie jest. Oto sześć powodów, dla których nie powinieneś udawać szczęścia.

1. W końcu skrzywdzisz ludzi, których okłamałeś

Udawanie szczęścia może działać przez chwilę. Im dłużej się to przeciąga, tym bardziej przekonujesz ludzi, że jesteś naprawdę szczęśliwy. Co się stanie, gdy prawda w końcu wyjdzie na jaw? Poczują się kompletnie rozczarowani, a nawet zniszczeni, zwłaszcza jeśli naprawdę zależy im na Twoim samopoczuciu. Czuliby się, jakby tracili czas i wysiłek, próbując cię uszczęśliwić, tylko po to, by dowiedzieć się, że udawałeś to przez cały ten czas. Jeśli próbujesz zbudować trwałe relacje, nie kłam.

2. Zamierzasz zmienić to w zły nawyk

Kiedy rutynowo oszukujesz siebie i innych, myśląc, że jesteś szczęśliwy, są szanse, że możesz zmienić swoje oszustwo w zły nawyk. To tak, jakby stawiać ścianę fałszywego szczęścia między Tobą a innymi. Myślą, że cię znają, ale smutna prawda jest taka, że ​​tak nie jest.

3. Zaczynasz mieć urazę do naprawdę szczęśliwych ludzi

Im więcej widzisz naprawdę szczęśliwych ludzi, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, jak łatwe i naturalne jest ich szczęście. Ty, z drugiej strony, musisz przybrać całą udawaną osobowość, aby wyglądać na szczęśliwego. Zaczniesz zastanawiać się, dlaczego im przychodzi to łatwiej niż Tobie. A to ani nie jest przyjemne, ani nie prowadzi Cię do szczęścia.

4. Możesz zahamować swój rozwój

Wszystkie istoty żywe naturalnie się rozwijają. Człowiek poza rozwojem fizycznym dodatkowo psychicznie, mentalnie. Rozwój osobisty w zdrowych warunkach towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Kiedy rzucasz się w kąt, ukrywając swoje prawdziwe uczucia, nie będziesz się rozwijać. Przestaniesz rozwijać zdrowe nawyki i Twój rozwój się zatrzyma.

5. Możesz rozchorować się fizycznie.

Możesz naprawdę zachorować, gdy zmusisz się do szczęśliwego działania. Przybranie fałszywej, szczęśliwej osobowości może mieć wpływ na Ciebie i zwiększyć poziom stresu. W końcu zmęczysz się tym wszystkim a Twój układ odpornościowy na pewno to odczuje.

6. Zrobisz sobie krzywdę

Okłamywanie siebie nigdy nie jest dobrą opcją. Ranisz siebie nie tylko emocjonalnie, ale także psychicznie i fizycznie. Zamiast odgrywać swoje fałszywe role, stwórz swoją mapę do odzyskania kontroli nad życiem i zaplanuj drogę do szczęścia. Kliknij tutaj, żeby poznać 6 pytań, które pomogą Ci zacząć tę drogę.