4 sygnały mówiące, że nadszedł czas, abyś zmienił swój sposób myślenia.

To, jak patrzysz na swoje życie, sprawia, że jesteś szczęśliwy lub nieszczęśliwy. Jeśli trawią Cię negatywne myśli i przekonania szybko możesz zauważyć, że nie jesteś w pełni zadowolony ze swojego życia. Jest tak, bo Twoje postrzeganie świata staje się w pewnym momencie Twoją rzeczywistością. Dlatego właśnie tak ważna jest zmiana mindsetu, czyli sposobu myślenia. Jest to niezbędny krok do każdej zmiany w Twoim życiu. Oto cztery oznaki, że powinieneś zmienić coś w swoim sposobie myślenia.

Skupiasz się na tym co złe.

Ta oznaka jest bardzo oczywista. Jeżeli ciągle skupiasz swoją uwagę na rozczarowaniach i zmartwieniach w swoim życiu dodajesz im energii i stają się bardziej zauważalne. Musisz poświęcić trochę czasu na to, żeby przemyśleć, za co jesteś w życiu wdzięczny. Skoro inwestujesz czas w myślenie o rzeczach negatywnych bądź sprawiedliwy i poświeć też czas na zrobienie listy rzeczy pozytywnych.

Uciekasz przed zmierzeniem się z prawdą.

Ciągłe narzekanie na otaczającą Cię rzeczywistość niczego nie zmieni. Takie zachowanie jest ucieczką przed zmierzeniem się z prawdą i wzięciem odpowiedzialności za siebie. Są rzeczy w życiu, których najnormalniej w świecie nie będziesz w stanie zmienić. Jeśli nie zdasz sobie z tego sprawy zaczniesz żyć w nibylandii – świecie, który istnieje tylko w wyobrażeniach. Żeby to zmienić, musisz działać. Działać ze wszystkim tym na co masz wpływ i zaakceptować to, na co wpływu nie masz.

Denerwujesz się kiedy Twoje oczekiwania się nie spełniają.

Spora część Twojego myślenia opiera się o oczekiwania. Oczekujesz rzeczy, które uważasz za możliwe i konieczne. Jeżeli jesteś zły na ludzi w swoim życiu, ponieważ nie spełniają Twoich oczekiwań może to oznaczać, że masz nierealistyczne oczekiwania. I co prawda są one podstawą naszych doświadczeń ale jeśli są nierealistyczne względem siebie i otoczenia to nigdy nie będziesz zadowolony ze swojego życia.

Postrzegasz siebie jako ofiarę.

Kiedy postrzegasz siebie jako ofiarę, utrudniasz sobie możliwość zmiany i stworzenia sobie lepszego życia. Mentalność ofiary jest zazwyczaj produktem ubocznym niskiej samooceny. Jeśli chcesz zmienić swój sposób myślenia, musisz odrzucić rolę ofiary i zacząć budować coś lepszego dla swojego życia. Pamiętaj, że pośród rzeczy, na które nie masz wpływu jest mnóstwo takich, z którymi możesz coś zrobić.

Zmiana nastawienia nie zawsze jest łatwa, ale jest to jedna z najpotężniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie. Dowiedz się, jak rozpoznać negatywne nastawienie i wprowadzić niezbędne zmiany, aby stać się bardziej pozytywnym i tym samym przyciągać do swojego życia więcej radości.